Kamieniarstwo Piotr Badecki
Firma Badek powstała w 2000 r. i zajmuje sie przerobem kamienia naturalnego (granitu, marmuru, piskowca). Nasza wiedza połączona
z wieloletnim doświadczeniem pozwala nam w sposób profesjonalny sprostać Państwa wymaganiom i oczekiwaniom. Dzięki dynamicznemu rozwojowi oraz chęci sprostania potrzebom na rynku zwiększamy nasz asortyment
o nowe produkty.
więcej...

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  Oferta

 

Nagrobki

Naszą specjalizacją są nagrobki granitowe, posiadamy szeroki wybór wzorów oraz kolorów. Wykonujemy nagrobki według naszych lub Państwa projektów. Gwarantujemy niepowtarzalny wygląd, solidne wykonanie. Wykonujemy nagrobki z materiałów pochodzących z całego świata zapewniając jednocześnie ich wysoką jakość.

Jesteśmy w stanie wykonać każdy rodzaj wykończenia i dodatków, jak tralki, ławy przygrobowe rzeźby i płaskorzeźby oraz napisy. Zapewniamy bezpłatny transport i montaż. 

 

zobacz nasze realizacje...

 

Blaty kuchenne

Elegancko, zdrowo i ekskluzywnie. 
W każdym wnętrzu kamień zyskuje przewagę w konkurencji z tworzywami sztucznymi. Potrzeba otaczania się materiałami naturalnymi , wynika nie tylko z ich piękna , ale też z odczucia, że domy wykończone materiałami naturalnymi są zdrowsze. Naturalny kamień - granit, marmur i onyx jest ekskluzywnym materiałem. Można go wykorzystać na blaty kuchenne lub użyć w formie kamiennych płytek o różnych wymiarach na ściany. Nie każdy jednak gatunek kamienia poleca się do wykończenia w kuchni. Najlepsze są granity, które nie wchłaniają tłuszczów, są odporne na działanie związków chemicznych, a dzięki gładkiej (polerowanej lub szlifowanej) powierzchni łatwo się je czyści. Kamienie o strukturze porowatej, na przykład piękny i szlachetny trawertyn, są trudniejsze do utrzymania w czystości. Jako okładzina ścienna do kuchni ten rodzaj kamienia nadaje się dopiero po wypełnieniu masą kamienną najgłębszych i największych otworów i zaimpregnowaniu całej powierzchni. Również mniej praktyczny na ściany w kuchni jest marmur, który wchłania tłuszcz i łatwo się plami. Aby tego uniknąć, można stosować odpowiednie impregnaty do marmuru. 


 

Blaty łazienkowe

Łazienka we współczesnym domu służy nie tylko do utrzymania higieny i związanych z pielęgnacją ciała zabiegów, ale jest miejscem, w którym możemy się zrelaksować, po całodziennym trudzie. 
Nie ma potrzeb przekonywać, że wystrój wnętrza, w którym przebywamy, to niezwykle istotny dla naszej psychiki i samopoczucia. Dotyczy to nie tylko salonu czy sypialni, ale także łazienki, w której spędzamy przeciętnie 1-2 godziny dziennie. Do łazienki kierujemy się rano, po wstaniu z łóżka, i ostatnim miejscem, które odwiedzamy przed udaniem się na spoczynek. Zapracowani i zabiegani często nie zwracamy uwagi na estetykę tego pomieszczenia, traktując je wyłącznie użytkowo. Jednak ze względu na ilość czasu spędzanego w łazience warto zastanowić się, jeszcze przed jej urządzeniem, nad tym, co jest dla nas ważne, a do czego nie przywiązujemy dużej wagi i czy to, o czym marzymy, będzie wygodne w użyciu i zgodne z naszymi upodobaniami.   

 

 

 

Parapety

Parapety wewnętrzne pełnią funkcję nietylko dekoracyjną, służą również do prezentacji naszych roślin w doniczkach. Dlatego winy być odporne na działanie wody i łatwe w utrzymaniu czystości. Zwykle są zmarmuru, gdyż łatwo się go obrabia, ale mogą też być z nieco twardszego granitu.

Zależnie od partii materiału oraz jego pochodzenia różne może być ułożenie żyłek, jak i różny odcień kamienia. Powierzchnia parapetów jest szlifowana lub polerowana. Ich brzeg może być wyoblony tylko na górnej krawędzi lub na obydwu. 

 

zobacz nasze realizacje...


 

Kominki

Mało które elementy wnętrza budzą uczucia tak gorące jak kominki. Są symbolem domowego ogniska, kojarzą się ze spokojem, bezpieczeństwem i naturalnym, pozbawionym pośpiechu rytmem. Kiedy na dworze chłód i szarość, właśnie kominek skupia domowników i ogrzewa nastroje. Wprowadza do domu dwie rzeczy szczególnie cenne: przyjazne światło i ciepło. 

Kominek a w nich trzaskający ogień i unoszący się zapach palonego drewna. Czyż może być przyjemniejszy widok? Nawet w letnie wieczory kominki wytwarzają nieporównywalna atmosferę. Niezawsze jednak wiadomo jaki kominek wybrać... 

Decydując się na kominek, należy rozdzielić względy estetyczne od funkcjonalnych. Przede wszystkim można zdecydować się na kominek otwarty, wkład kominkowy lub piec wolnostojący. Musimysię też zdecydować na materiał, z jakiego nasz kominek będzie zrobiony: granit czy marmur? 

 

 

 

Posadzki

Powierzchnia płytki kamiennej na posadzkę zależy od dwóch czynników: przeznaczanie oraz miejsca położenia. 

Powierzchnia polerowana: ten rodzaj wykończenia podkreśla kolor kamienia. Głównym zastosowaniem powierzchnie wewnątrz pomieszczeń. 

Powierzchnia piaskowana: stosowana w cele zapewnienia antypoślizgowości. Stosowane przede wszystkim na zewnętrz np. schodach. 

Płytki płomieniowane: idealnie nadają się na tarasy i balkony zapewniają wysoki stopień antypoślizgowości.


 

Schody

Najlepszą gwarancją trwałości wykorzystanych w domu elementów kamiennych jest odpowiednie zastosowanie kamienia. Zanim zapadnie decyzja, warto zatem poznać właściwości materiału. 

Ścieralność jest podstawową cechą decydującą o przydatności kamienia na posadzki. W pomieszczeniach, przez które najczęściej się przechodzi – na przykład w holu – nie powinno się stosować materiałów niskiej ścieralności. Dlatego na posadzki intensywnie używane najlepiej nadaje się granit. W innych pomieszczeniach można stosować marmur i inne kamienie o wyższej ścieralności. 

Nasiąkliwość to zdolność wchłaniania wody . Do najmniej nasiąkliwych należą granity ( poniżej 0,5%). Małą nasiąkliwość mają twarde piaskowce i twarde wapienie (od 0,5% do 5%), a bardzo dużą (ponad 20%)wapienie miękkie. Nasiąkliwość kamieni można zmniejszyć przez impregnację. Lepiej jednak nawet wewnątrz budynku nie stosować kamienia o dużej nasiąkliwości , bo będzie się szybko brudził – zwłaszcza wmiejscach stałego kontaktu z wodą. 

Twardość skały zależy od procentowej zawartości minerałów twardych i wytrzymałości na ściskanie. W grupie kamieni budowlanych za twarde uchodzą granity, piaskowce twarde i wapienie twarde, a kamienie miękkie to głównie wapienie. 

Bardzo efektownym rozwiązaniem jest wykonanie całych stopni z litego kamienia. Stosując kamień polerowany na schodach należy pamiętać o zabezpieczeniu antypoślizgowym na brzegach stopni. Projektując elementy z kamienia można wykorzystać, poza gładką oszlifowaną powierzchnią, fragmenty łamane, satynowane, matowe, groszkowane a także płomieniowane. 

 

 

 

Kolumny

Kolumny i filary wykonane z naturalnego kamienia można stosować zarówna na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczenia. Marmur, granit to coś co sprawi że balkon taras nabierze niepowtarzalnego wdzięku. Jako kwietnik dla pięknej rośliny bądź popiersia upiękrzy każde pomieszczenie. Granitowe i marmurowe filary dostępne są w pełnych lub wydrążonych konfiguracjach.